Katalon Studio Kurulum

2
1.777
Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar,

Bir önceki makalemde, bundan sonra ki makaleler Katalon Studio kullanımı ile ilgili olacak demiştim, kurulum ile başlayalım inşallah, ilerleyen zamanlarda da örnek bir proje üzerinden Katalon Studio’nun özelliklerini uygulamalı olarak anlatacağım.

Katalon Studio’nun en sevdiğim yönlerinden birtanesi kurulumu ve güncellemesi kolay ve hızlı olması. Evet daha fazla uzatmadan kuruluma geçelim;

Adım 1:  “https://www.katalon.com/” soldaki linke tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki resimde gözüken Katalon Studio‘nun resmi sayfası geliyor.

 

Adım 2: “Download now” butonuna tıklıyoruz.

 

Adım 3: Daha sonra karşımıza çıkan açılır pencerede program aktif edebilmemiz için üye olmamız gerekiyor. Üye olduktan sonra “Downlod” butonuna tıklıyoruz ve devam ediyoruz.

 

Adım 4: Bu bölümde kullandığınız bilgisayar için uyumlu olana “Accept and Download” butonuna tıklıyoruz ve yüklemenin bitmesini bekliyoruz.

 

Adım 5: Yükleme bittikten sonra programı indirdiğiniz dosyayı açıyoruz.

 

Adım 6: katalon.exe” uygulamasını çalıştırıyoruz.

 

Adım 7: Program açıldıktan sonra üye olduğunuz Email ve Şifreyi girerek ürün aktivasyonunu gerçekleştiriyoruz.

 

Dipnot: Eğer Katalon Studio’yu internetsiz bir ortamda kullanacaksanız, Offline Activation seçeneğine tıklayın ve  size vermiş olduğu Activation Request Code ile support@katalon.com adresine mail gönderin. Gönderdiğiniz mail ingilizce olmak zorunda. Ben örnek mail yazıyorum isterseniz direk kopyala yapıştır yapabilirsiniz.Tabiki aktivasyon kodunu güncellemeyi unutmayın.

Hi,
My Katalon Studio offline activation request code : ACTIVATION REQUEST CODE , Please give me the activation code. Thank You.

2 YORUMLAR

    • Teşekkürler. Sorduğunuz soru çok genel bir soru bu yüzden önce mantığını anlamak gerekiyor. İletişim kısmından mail adresinizi gönderirseniz size yardımcı olayım.

CEVAP VER

Yanlış bir e-posta adresi girdiniz!
Lütfen adınızı buraya girin Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.