Yazılım Testi ile ilgili ingilizce kaynaklar (Web Siteleri)

0
1.866
Görüntüleme

Merhaba Arkadaşlar;

Yoğun iş temposundan dolayı uzun zamandır makale paylaşamadım bu yüzden sizlerden özür diliyorum. Bugün ki makalemde Yazılım testi ile ilgili bilgiler edinebileceğiniz siteleri sizlerle paylaşacağım. Sitelerin ingilizce dilinde olmasına takılmayın, google translate bu konuda çok yardımcı olacaktır 🙂 . Önemli olan bu sitelerden bir şekilde yararlanmaktır.

 

1. https://www.utest.com/

Yukarıda belirtilen sitede yazılım testi ile ilgilenen birçok insan mevcuttur. Sitede Makaleler, Dersler, Forum Bölümü, Test Araçları gibi bilgiler mevcuttur.

2. http://www.softwaretestingclass.com/

Bu sitede de güzel bilgiler mevcuttur. Test Metodolojileri, Test Araçları, Test Yöntemleri, Eğitimlerden bahsedilmektedir.

3. http://www.swtestacademy.com/

Sitenin ortak sahibi olan Onur Baskirt, türkiyede yazılım test konusunda kesinlikle öncülerden biridir. Sitede Test otomasyonu, Performance testi, Framework gibi bilgiler mevcuttur.

4. http://www.softwaretestinghelp.com/

Yazılım Testi Yardımı, Yazılım Testi ve Kalite Güvencesi konularına odaklanan popüler bir web sitesidir.

5. https://www.guru99.com/

Test yönetimi, Performans Testleri, Kurumsal Testler, Mobil Testler, Güvenlik Testleri ile ilgili bilgilerin bulunduğu sitedir.

6. https://testinginstitute.com/

Bu web sitesi, yazılım testlerinde uluslararası sertifikalar ve eğitimler sunmaktadır. Canlı web seminerlerine katılabileceğiniz bir sitedir.

 

 

7. http://www.seleniumeasy.com/

Selenium Easy, Selenium’u kullanarak test otomasyonu hakkında eksiksiz bir eğitim veren harika bir web sitesidir. Selenium Web Sürücüsü, TestNG, JUnit, ANT, Maven, Java (Selenyum’dan gereklidir), Jenkins, JMeter, Appium JExcel, Apache  ve JFree Chart üzerinde öğreticiler arayanlar için güzel bir site.

8. http://www.testingdiaries.com/

Yazılım testçilerinin, test bilgi ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla manuel, test otomasyonu, performans ve mobil testlerlerle ilgili bilgiler bulunmaktadır.

9. http://www.softwaretestingtools.com/

Yazılım Test Araçları, yazılım testiyle ilgili tüm araçlar hakkında bilgi veren bir portaldır. Web sitesi, test otomasyonu, test yönetimi, mobil test, yük testi, manuel test etme gibi farklı araçlar hakkında bilgiler veren bir sitedir.

10. http://testingbasicinterviewquestions.blogspot.com.tr/

Sitenin domaininden de anlaşılacağı üzere yazılım testi mülakat soruları ile ilgili bir sitedir. Sitede yazılım test metodojileri, regresyon testleri, yazılım test temeli hakkında soru – cevap şeklinde bilgiler bulunmaktadır.

 

Sizlerde bildiğiniz kaynakları yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler. Bol testli günler 🙂

CEVAP VER

Yanlış bir e-posta adresi girdiniz!
Lütfen adınızı buraya girin Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.